Novinářem v Mexiku

Pokud vás zajímá, jaký je život v Mexiku - ale teď nemyslím jen takové to barevné, napudrované Mexiko s pončem a sombrérem, jak ho známe z lidových vyprávění v Česku, nýbrž Mexiko se svými kladnými i zápornými hrdiny - pak tohle je stránka pro vás.

Pokud chcete proniknout hlouběji pod rady z turistických průvodců a jednolité itineráře z cestovatelských blogů, pak tady se dozvíte víc než to, kde si v Tulumu rozměňovat peníze.

Pokud vás zajímá i temnější a faktičtější stránka tohoto fascinujícího státu, který je od roku 2017 mým druhým domovem, pak tady se určitě budete cítit doma úplně stejně. Mi casa su casa.

Momentka z reportáže v sídle vyznavačů kultu Santy Muerte, známé jako patronky gangsterů.

Pokud vás zajímají vzrušující fotoreportáže z míst, kam se člověk běžně nedostane - nebo ani dostat nechce - pokud si chcete přečíst autentické historky z tajného sídla kartelu, vyprávění hrobníka udržujícího jednu z nejbizarnějších dušičkových tradic, specialistky na vyjednávání s mexickými únosci, povídání s matkami, které v zemi pátrají po svých ztracených synech a dcerách, či převaděči migrantů do Spojených státech, pak vás tahle stránka bude bavit.

Jako novinář pracuji od svých zhruba 20 let, kdy jsem se napřed živil jako politický reportér v předních českých médiích. Práce od stolu a v prostředí bílých límečků mě ale nikdy nenaplňovala, a tak jsem v roce 2017 odcestoval do Spojených států, abych žil svůj kalifornský sen. Hrátkami osudu (i ničivého zemětřesení v Pueble v září 2017) jsem se ale stále víc přibližoval Mexiku, až jsem v něm nakonec zakotvil. A postupem času zjistil, že jsem se na životě tady pod Rio Grande stal závislý. Snažím se přibližovat život v Mexiku mezinárodnímu publiku, a nesklouzávat při tom k patetickým a přikrášleným vyprávěním cestovatelských nadšenců, ale zachovávat v autentických příbězích i kus žurnalistických standardů.

Doufám, že se vám má stránka bude líbit, a budu rád, když dáte odběr, povíte o ní svým známým a přátelům, případně mi napíšete o svých dojmech.

Hezké čtení

Share Václav Lang - Novinářem v Mexiku

A pokud by vás zajímala ještě má anglická stránka The Vagabond’Stories, tak ji neváhejte navštívit zde.

Subscribe to Václav Lang - Novinářem v Mexiku

Český novinář v Mexiku píšící o událostech v zemích na jih od Rio Grande a o svých vlastních zážitcích při toulkách po světě. (Also available in English)

People

Český novinář žijící od roku 2017 střídavě v Mexiku a věnující se tamním tématům.